Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Січень » 19 » Вивчаємо медіаграмотність
Вивчаємо медіаграмотність


В останні роки Україна та події що в ній відбуваються, стали центральними темами в провідних мас-медіа. У цьому потоці інформації та новин можна побачити маніпуляції, пропаганду і неправдиву інформацію, які часом, буває досить важко розпізнати без основних навиків і знань з медіаграмотності.  Саме тому, педагоги Михнівської ЗШ І-ІІІступенів в ході тренінгу за ініціативою практичного психолога Карпенко Ю.В. здобували нові знання для протистояння інформаційній маніпуляції та пропаганді.

Робота проводилася за трьома розділами: інформація та мас медіа, маніпуляції та боротьба, мова ненависті. Виконуючи практичні вправи та завдання кожен присутній  мав можливість ознайомитися з поняттям інформування та пропаганда,  виробити «практичні маркери» в розмежуванні даних понять. Переглянути своє відношення до «Персонального медіа поля» та засвоїти «Технологію відбору інформації».  Цікавим та корисним виявився інформаційний блок про такі поняття , як цензура, самоцензура та джинса. В ході тренінгу учасники дізналися про фейки та способи боротьби з даним явищем, а також шляхи протистояння мові ненависті.


Завдяки проведеній роботі учасники змогли:

зрозуміти головні принципи роботи медіа, проаналізувати свій медіа простір і навчитися підходити до питань медіа споживання;

усвідомити механізми впливу медіа і перейти до селективного сприйняття інформації;

навчитися чіткіше виявляти пропаганду, фейки та маніпуляції в медіа, щоб не підпасти під їхній вплив, а також вони ознайомилися із практичними маркерами критичного мислення, які  будуть допомагати їм в цьому;

розвинули навички критичного мислення та аналізу інформації, що надходить з різних видів медіа;

дізналися про механізм і наслідки використання стереотипів і мови ненависті в медіа, навчилися розпізнавати такого виду маніпуляції.

Категорія: Новини освіти |