Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Лютий » 26 » Масницю величаймо – Весну зустрічаймо
Масницю величаймо – Весну зустрічаймо

   Світ народних традицій багатий і різноманітний. Так, 17 лютого Тарандинцівська громада святкувала Масницю – давнє християнське свято, ритуал проводів зими і зустрічі весни. У народі існує повір’я: людина, яка не повеселилася цього дня, цілий рік буде нудьгувати і сумувати. Тож, дотримуючись народних традицій, відзначали Масницю у Тарандинцях весело! На гостей свята чекав справжній калейдоскоп розваг та оригінальних дійств. Долучилися до мистецького заходу і вихованці гуртків Лубенського районного центру дитячої та юнацької творчості, що працюють на базі опорного закладу «Тарандинцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені В.А. Симоненка», провівши для учасників святкування майстер-класи з таких видів декоративно-ужиткового мистецтва, як ліплення з глини та виготовлення українських оберегів. Вихованці гуртка «Юні етнографи» (керівник В.С. П’яташ ) Сніжана Писаренко, Кароліна Цебро, Надія Бабінець ділилися з гостями свята секретами виготовлення птаха «Радість» – першого вісника весни. З давніх-давен в народі вірили, що птахи, повертаючись з далеких країн, приносять на крилах весну, тепло і світло, а ще … ключі від щастя. Тож така лялька-оберіг повертає час на весну, а життя її власника – на радість.

     Вихованці гуртка «Народні ремесла» Василь Балега, Роман Терещенко під керівництвом свого наставника О.М. Горбенка навчали всіх бажаючих ліпити дитячі іграшки з глини.

   Учасники святкового дійства із захопленням долучалися до неповторного світу українського народного мистецтва. Проведені майстер-класи збагатили присутніх новими знаннями про українські обереги, глиняні іграшки, технології їх виготовлення.

Кожен бажаючий власноруч створив рукотворне диво, яке стане родинним оберегом, чи улюбленою іграшкою дитяти.

Категорія: Новини освіти |