Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Травень » 19 » Мала академiя наук провела Bсеукраїнський семiнар на Лубенщинi
Мала академiя наук провела Bсеукраїнський семiнар на Лубенщинi

   Протягом трьох днiв на Полтавщинi проводив свою роботу Всеукраїнський науково-практичний семiнар Малої академiї наук «Сучасні підходи до формування ключових компетентностей учнів Малої академiї наук України в наукових секціях суспільно-гуманітарного напряму». В семiнарi взяли участь керівники, методисти наукових відділень літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства з Київської, Тернопiльської, Рiвненської, Закарпатської, Запорiзької, Полтавської, Харкiвської, Сумської областей. Також були представники МАН з Донецької, Луганської, iнших областей України та з мiста Києва.

   Програма семiнару була насиченою та змiстовною. Лубни та Лубенський район показали учасникам семiнаpу найяскравiшi перлинки освiтнього середовища. Пiсля насиченої програми в мiстi, роботу в районi науковцi розпочали зi знайомства з Симоненковою альма-матер - Тарандинцівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів. Микола Кадука – директор школи, заслужений учитель України, ознайомив учасникiв семiнару з роботою закладу. Хвилиною пам’ятi та квiтами вшанували пам’ять Василя Симоненка. З вітанням до гостей звернулися голова Лубенської РДА Тетяна Качаненко, голова Лубенської районної ради Григорiй Угляниця, голова Тарандинцівської сільської ради Анатолій Тітенко.

   У теоретичному модулi виступила начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Лубенської районної державної адміністрації Юлія Білокінь, яка ознайомила присутнiх з особливостями освітнього простору Лубенського району, розповiла про специфiку роботи в нових умовах, наголосила на здобутках освiтянської ниви району у рiзних напрямках.

  Мультимедiйну презентацiю щодо формування творчої особистості засобами мистецтвознавства представила директор Лубенського районного центру дитячої та юнацької творчості Валентина Моша.

  Цiкавим видався практичний модуль. Керівник шкільного зразкового літературного музею ім. Василя Симоненка Світлана Яценко провела досить розлогу та надзвичайно насичену рiдкiсною iформацiєю екскурсію до музею «Де кружляли лебеді рожеві». А Валентина П’яташ, керівник гуртка «Юні етнографи» Лубенського РЦДЮТ, учитель зарубіжної літератури Тарандинцівської ЗШ, призер Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», провела майстер-клас на тему «Символічне призначення улюблених рослин лубенців. Виготовлення ляльки-травниці”.

  В рамках майстер-класу дiзналися також багато цiкавої iнформацiї про традиції вирощування лікарських рослин на Лубенщині, якою подiлилася Людмила Глущенко, заступник директора з наукової роботи дослідної станції лікарських рослин інституту агроекології та природокористування.

  Також оглянули етнографiчнй музей, який директор школи Микола Кадука iз задоволенням презентував гостям. Учнi провели змiстовну екскурсiю у минуле Лубенщини, познайомили присутнiх з традицiями симоненкового краю, якi з уст в уста передають бабусi своїм онукам.

  Вiд iменi Національного центру «Мала академія наук України» за значний внесок у розбудову освiти було вручено грамоти головi Тарандинцiвської сiльради О.Тiтенку, головi РДА Т.Качаненко, начальнику відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Ю.Бiлокiнь, директору Лубенського РЦДЮТ В. Мошi, директору Тарандинцiвської ЗШ М. Кадуцi.

  Вiд iменi Департаменту освiти i науки вручили грамоти вчителям iсторiї Вовчицької школи-лiцею Юлiї Лихiтськiй та Любов Карпенко, директорy Орiхiвської ЗШ Лiлiї Шостак, педагога-органiзатора Засульської гімназії Лiдiю Вербецьку, вчителя Засульської гімназії Галину Ступку.

  Подяками за вагомий внесок у розбудову Полтавської обласної Малої академiї наук, навчання й виховання талановитої учнiвської молодi нагородили в.о. директора лубенського рйонного методичного центру Валентину Плiшенко, вчителя iсторiї Тарандинцiвської ЗШ Свiтлану Яценко, керiвника гуртка «Юнi етнографи» РЦДЮТ Валентину П’яташ.

  На завершення зустрiчi Микола Кадука запросив всiх разом заспiвати «симоненкiв заповiт, у якому закодоване безсмертя» - вiрш Василя Симоненка, покладений на музику, й пiдкреслив, що цей вiрш для школи є своєрiдною молитвою.

  Далi учасники семiнару вирушили на презентацію шкільного наукового товариства Каландинцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. генерал-майора Ф.Д.Рубцова. Зустрiв наукове товариство директор Калайдинцівської ЗШ, відмінник освіти України Сергій Мисник. Президентську школу показували дiти – надзвичайно ерудованi юнi екскурсоводи, якi, як видно з їх розповiдей, пишаються своєю школою. Й недарма, адже те, якою стала ця школа, є величезною заслугою колективу на чолi з директором, педагогічне кредо якого: "Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть. Не бий на сполох в невідомий дзвін" (Л. Костенко).

  Про методичнi знахiдки, напрями дiяльностi, здобутки й перспективи школи семiнаристи ознайомилися у мультимедiйнiй презентацiї, яку переглянули у конференц-залi. Видно, що колектив школи працює злагоджено й, як то кажуть, «з вогником». Школа не стоїть на мiсцi, вона постiйно розвивається.

   Екскурсію до зразкового історико-краєзнавчого музею «Стежками пам’яті до відродження і розвитку української історії та культури» провiв сам Сергiй Iванович. Також вiн показав майбутню кiмнату музею, яка наразi у процесi завершення. А на прощання вiд iменi Нацiональної Малої академiї наук Сергiя Iвановича було нагороджено Грамотою та вручено у подарунок лiтературу.

  На завершення учасники семiнару поклали квiти до Меморiалу скорботи, та Алеї пам’ятi чорнобильцям у с. Мгар, а також мали нагоду здiйснити екскурсію до Спасо-Преображенського Мгарського монастиря.

Побувала на семiнарi Тамара БIРЮКОВА, фото автора.

 

 

Категорія: Новини освіти |