Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Жовтень » 23 » Делегація освітян Лубенського району відвідала Дніпропетровську область та місто Дніпро.
Делегація освітян Лубенського району відвідала Дніпропетровську область та місто Дніпро.

Делегація освітян Лубенського району за сприяння депутата Лубенської районної ради Різуненко Л.І. та фінансовій підтримці районної організації профспілки працівників освіти і науки (голова Грицаєнко Л.І.) відвідала Дніпропетровську область та місто Дніпро.

  $IMAGE2$

Спочатку освітяни ознайомились із Петриківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів Петриківської районної ради Дніпропетровської області. З історією навчального закладу, процедурою створення опорної школи та з особливостями проведення капітального ремонту та реконструкції приміщення познайомила директор закладу Сорока Марина Павлівна та провела екскурсію.

$IMAGE3$

З червня 2016 року Петриківська школа почала функціонувати як опорна, яка у своєму складі має дві філії. З 25 травня 2017 року розпочався ремонт головного корпусу закладу, який закінчився 1 вересня 2017 року та кардинально змінив як зовнішній, так і внутрішній дизайн приміщення. Впроваджуючи енергозберігаючі технології, замінено усі вікна та вхідні двері, утеплено фасад, відремонтовано дах, замінено усі комунікації. Зміни торкнулись також і внутрішньої частини приміщення: кожна класна кімната має свій колір дверей та частини інтер’єру, нові меблі, обладнана комп’ютером, інтерактивною дошкою, мультимедійним проектором та документ-камерою; відремонтована та забезпечена новим обладнанням, технікою, меблями їдальня закладу; завершується ремонт спортивного залу, який має необхідний спортивний інвентар. Повністю відремонтовано подвір’я закладу з укладанням тротуарної плитки на всій території, облаштуванням клумб; продовжується ремонт стадіону, який уже має баскетбольне поле з відповідним покриттям, вуличні тренажери.

$IMAGE6$  $IMAGE7$

З 1 вересня 2017 року у школі Мариною Порошенко відкрито ресурсну кімнату та медіатеку для дітей з особливими потребами, які зроблені за технічними завданнями Благодійного Фонду Порошенка, який втілює програму «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Ресурсна кімната – це спеціально облаштований клас, де діти з особливими потребами зможуть навчатися за індивідуальною програмою. Корекційні педагоги допомагатимуть таким дітям отримати повсякденні побутові навички, для цього є всі необхідні меблі та техніка.

Відповідно до програми поїздки освітяни здійснили оглядову екскурсію по м. Дніпро, відвідали Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького, музей «Пам’ять єврейського народу і Холокост в Україні» у культурно-діловому центрі «Менора», прогулялися найдовшою в Європі набережною протяжністю 20 км.

Та найбільш емоційно вразила освітян екскурсія в перший в Україні музей АТО. Вулична експозиція «Дорогами Донбасу» складається із експонатів, які привезені із зони АТО: БТР, «швидка», міномет, зенітна установка, військовий джип, снаряди, прострелені дорожні знаки, зруйнована зупинка с. Піски. Кожен експонат передає енергетику війни на Сході України, асфальтована дорога умовно розділяє на звільнену та ще окуповану частини Донбасу. Внутрішня експозиція складається з трьох залів. У перших двох – форма та шеврони військових, інструменти медиків, одяг капеланів, дитячі малюнки, афіші волонтерських акцій, смс з фронту, фото загиблих бійців та дорогі їх серцю речі. Третя зала – мультимедійна. Панорамні документальні фільми про війну на Сході показують одразу на чотирьох стінах, переносячи в епіцентр подій.

$IMAGE4$  $IMAGE5$

Дана поїздка дала поштовх освітянам Лубенщини переосмислити організацію освітнього процесу у закладах, визначити пріоритети та відкрила нові форми та можливості національно-патріотичного виховання учнів.

 

Ю.М. Білокінь, начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту

Лубенської райдержадміністрації